po co design thinking w studiu ilustratorskim?

Jak ilustratorzy dochodzą do tego, że chcą się zajmować myśleniem wizualnym?

Od samego początku naszej działalności staramy się, aby oferowane przez nas produkty i usługi były dobrze zaprojektowane. Wbrew pozorom nie mamy tutaj na myśli estetyki projektów graficznych, tylko to co oferujemy naszym Klientom. Przywiązujemy dużą wagę do tego, aby w umiejętny sposób łączyć nasze naturalne talenty i potencjały z tym czego chce rynek. W wyniku takich poszukiwań odkryliśmy, że chcemy zajmować się takimi tematami jak visual thinking, sketchnoting, czy też explain video. Wiedzieliśmy, że potrafimy rysować, ale długo szukaliśmy obszarów w których zapotrzebowanie na te nasze talenty będzie największe. Na drodze naszych poszukiwań bardzo pomogła nam metodologia design thinking, dzięki której odkrywaliśmy te nieznane nam wcześniej przestrzenie do eksploatacji naszych talentów.

DESIGN4INNOVATION

Dzięki temu, że podchodzimy w tak przemyślany sposób do tego, co oferujemy naszym Klientom zostaliśmy nagrodzeni nagrodą „Śląska rzecz” przyznawaną przez Zamek Cieszyn. Historia naszego sposobu podejścia do projektowania produktów i usług stała się casem na wystawie, która została pokazana na Malcie w ramach międzynarodowego programu Design4Innovation. Jest to wspólne przedsięwzięcie Wielkiej Brytanii, Belgii, Grecji, Łotwy, Malty, Hiszpanii i Polski. Jego celem jest wymiana doświadczeń oraz wzajemna inspiracja w zakresie dobrych praktyk związanych z tym jak design może tworzyć innowacje. Nasz przykład pokazuje, że nie tylko da się, ale i warto. W ubiegłym roku zostaliśmy docenieni przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych FISE, która przyznała nam nagrodę właśnie za umiejętne projektowanie produktów i usług.

Jednak nagrody to nie powód dla którego wykonujemy – umówmy się dość eksploatującą pracę – nad tym czym się zajmujemy. Główną korzyścią jaką daje nam stosowanie tej metodologii to możliwość wypracowywania coraz to nowszych produktów i usług. Odkrywanie ciekawych zastosowań dla własnych kompetencji jest niesamowitą przygodą, która w efekcie prowadzi nas do miejsc i realizacji do których nigdy byśmy nie doszli prowadząc studio ilustratorskie klasycznymi metodami.

JEŻELI DESIGN THINKING TO TYLKO Z VERY HUMAN SERVICES

Jeżeli też chcecie zbudować biznes metodologią design thinking polecamy Wam jedynych słusznych partnerów do tego rodzaju zadań. Ekipa Very Human Services z którą pracujemy od trzech lat jest w tym zakresie wybitna. Słuchają, rozumieją, przetwarzają, dostarczają konkretną wartość. A do tego są super ludźmi.

 

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie