Nasz explainer w Parlamencie Europejskim?

To, że filmy rysowane są coraz bardziej popularne i pojawiają się praktycznie w każdej branży nie jest już nowością. Nie będziemy podawać statystyk, będziemy pisać o zwykłym życiu naszych filmów i o tym jak rysująca ręka na stałe wpisała się w repertuar naszych usług. Dzisiaj zaczynamy, więc opowiemy o naszych pierwszych krokach w video explainerach tworzonych metodą whiteboard video.

O pierwszą rysowaną opowieść poprosiła nas Handimania – jeden z najbardziej znanych na świecie serwis poświęcony tematyce DIY. W związku z niebywałą popularnością jaką się cieszy, twórcy otrzymali zaproszenie od portalu You Tube do Parlamentu Europejskiego na prezentację pokazującą w jaki sposób można zarabiać w internecie. Mieli siedem minut na to, aby pokazać politykom, jak wygląda przedsiębiorczość prowadzona w wirtualnej rzeczywistości.

 

Co tu dużo mówić, zaczęłyśmy z tak zwanym przytupem.

Przymierzając się do tego projektu długo myślałyśmy nad tym, jak narysować film, który zawiera nie tylko ładne obrazki, ale też całą historię Handimanii, momenty przełomowe, fakty, dane i wreszcie głównych bohaterów wiernie odwzorowanych, a do tego sprawić by całość była interesująca? Zmieścić to wszystko w siedmiu minutach? I wreszcie ostatnie nurtujące nas pytanie: czy politycy w Parlamencie Europejskim zwrócą uwagę na film i zapamiętają najważniejsze fakty?

Zastanawiając się nad tym wszystkim doszliśmy do takiego efektu.

Nasz pierwszy explainer to tak naprawdę głównie nasze rysowanie i opowiadanie historii. Wybraliśmy wspólnie najważniejsze fakty, ubraliśmy w storyboard i narysowaliśmy. Cała operacyjna reszta była inicjatywą Handimanii. Czyli oświetlenie, nagranie, montaż i udźwiękowienie.

Ten film był dla nas trochę wyzwaniem a trochę przygodą. Bardzo ekscytował nas fakt że nasze rysunki pojawią się w Parlamencie!

Z Handimanią znamy się z widzenia, wspólnych znajomych oraz z innych realizowanych wcześniej projektów. To zawsze jest najprostsza droga do tego, by coś razem zrobić. Mimo, że Handimania święci sukcesy na całym świecie, mamy do siebie bardzo blisko. Ich ekipa jest z Bielska – Białej, my jesteśmy z Cieszyna. To nieprawda że fajne projekty są tylko w Warszawie, Londynie oraz Nowym Yorku.

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie