Graphic recording

W Krakowie gościmy ostatnio coraz częściej. Po sukcesie na Open Eyes Economy, kiedy to nasze grafiki skradły serca gości, kolejne instytucje zapraszają nas do uświetnienia organizowanych przez siebie wydarzeń. Już po raz drugi do grodu Kraka trafiliśmy prosto na salony urzędu miasta. Bo to właśnie tam, na Sali Obrad Rady Miasta Krakowa tym razem dyskutowano o tym, jak powinien wyglądać samorząd szkolny.

Podczas konferencji „Odpowiedzialny i zaangażowany samorząd” nauczyciele opiekujący się uczniami należącymi do tych grup mogli dowiedzieć się, jakimi działaniami poszerzyć kompetencje takich jednostek. Na szczególne wyróżnienie zasługuje pan Kamil Wyszkowski z Global Compact Network Poland, którego prezentacja Czy jesteśmy w stanie powstrzymać kryzys klimatyczny? rozpoczęła cykl rozważań oraz spowodowała kolejne dyskusje na temat zaniedbań w sferze ekologii.

Dbanie o środowisko to niełatwa praca, z czym i my stykamy się na co dzień, m.in. poprzez wytwarzanie niepotrzebnych materiałów jak zapisane i pocięte resztki kartek w trakcie wykonywania choćby rysowania na żywo czy tworzenia explainera video. Ten graphic recording uświadomił nam, jak wiele można, powinno się i trzeba zrobić w sprawie ekologii i ochrony planety. Takie rysowanie to dla nas sama przyjemność – wtedy też wiedza wchodzi dwa razy szybciej, a dzięki grafikom zapamiętujemy te mądrości na dłużej.

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie