Nasz pierwszy anglojęzyczny sketchnoting

Jeszcze niedawno wydawało się nam, że największym wyzwaniem, przed jakim staliśmy, było rysowanie podczas warsztatów na I Forum Metropolii. Nowy rok nas zaskoczył. Weszliśmy w nową dekadę z nowymi (a może wcześniej nieodkrytymi) umiejętnościami. Jak wyglądał nasz pierwszy anglojęzyczny sketchnoting?

Nasz pierwszy anglojęzyczny sketchnoting 1

Sketchnotowanie to skomplikowany proces. Bo nie tylko rysowniczka musi być maksymalnie skupiona i rozważnie stawiać każdą kreskę, żeby nie marnować czasu, lecz także osoba towarzysząca jej i notująca prezentowane wystąpienie powinna pracować symultanicznie – słuchając przemawiającego, zapisując najważniejsze myśli i jeszcze przekazywać wybrane zagadnienia rysowniczce, aby ta przetworzyła je w wersji graficznej. Pomyślcie o tej intensywnej pracy w rodzimym języku. A co gdy dzieje się to w zupełnie obcym?

Na zaproszenie Sollers Consulting mogliśmy po raz pierwszy podjąć się nowego wyzwania, czyli anglojęzyczny sketchnoting po raz pierwszy! Międzynarodowa firma zajmuje się od dwudziestu lat usługami doradczymi dla branży finansowej. Od kilku lat organizuje konferencję, na której spotykają się najważniejsze postaci, a także współpracownicy z firm partnerskich. Tegoroczna, ósma już, edycja odbyła się w pięknych przestrzeniach Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Nasz pierwszy anglojęzyczny sketchnoting 2

7 wystąpień, panel dyskusyjny i rozdanie nagród – naszym zadaniem było zapisane na żywo w ciągu kilku godzin tychże wystąpień na padzie. 330 ekspertów z całego świata, w tym z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec oraz Japonii śledziło nasze ilustracje. O ile przy prezentacjach możemy zazwyczaj posiłkować się wyświetlaną prezentacją, o tyle z rozmowami pomiędzy prelegentami już nie ma już tak łatwo. Cała nasza uwaga musi skoncentrować się na frazach wypowiadanych na scenie. A następnie sprawnie oddać je najpierw tekstowo, a później graficznie.

To nasz pierwszy i od razu tak eksploatujący sketchnoting po angielsku, który jednocześnie sprawił nam wiele frajdy. Jak wyszedł? Zobaczycie w naszym portfolio. Przedsmak prezentujemy w tym wpisie. I czekamy na kolejne wyzwania!

Nasz pierwszy anglojęzyczny sketchnoting 3

Jak już wiecie, sketchnotować potrafimy nie tylko po polsku. Angielski mamy opanowany! Gdybyście chcieli nas zaprosić do udziału w rysowaniu na żywo, to…

Piszcie: biuro@dinksy.com.pl

Dzwońcie: 538 377 147

PS A na zakończenie sketchnoting z kotkiem w wersji analogowej, który miał być ćwiczeniem z angielskiego, a stał się treningiem i zapowiedzią nowych umiejętności:

Nasz pierwszy anglojęzyczny sketchnoting 4

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie