Po co naszym Klientom video explainery?

Wyjaśnianie trudnych treści za pomocą prostych obrazków to dzisiaj konieczność.

Ilość treści, trudnego contentu przez jaki trzeba się przedrzeć, aby odkryć coś wartościowego jest ogromna. Dlatego każdy, kto chce o czymś poinformować, coś sprzedać sięga do pomysłów, które dla odbiorców będą najprostsze i najczytelniejsze. Jednym ze świetnie sprawdzających się  rozwiązań w takiej sytuacji są ręcznie rysowane video explainery.

Aktualnie jest to najpopularniejszy rodzaj zlecenia jakie wykonujmy. Każdego miesiąca realizujemy klika tego rodzaju produkcji. Na bazie naszych doświadczeń chcemy się podzielić z Wami, po co nasi Klienci je u nas zamawiają. Jak ułatwiają one życie i komunikację z odbiorcami. Zrobimy to na 2 przykładach. W kolejnych odsłonach naszego bloga opiszemy kolejne casy.

Po co naszym Klientom video explainery? 1

Cda.pl

Kto z nas nie zna cda.pl? Pewnie niewielu. Ten najpopularniejszy w Polsce serwis umożliwiający oglądanie filmów trafił do nas z następującą potrzebą:

„wszyscy znają nasze bezpłatne usługi. Mają one pewne ograniczenia. Dlatego wprowadzamy funkcję Premium dzięki której widzowie naszego serwisu będą mieli większe możliwości w pobieraniu i oglądaniu filmów. Chcemy pokazać zalety tego rozwiązania”.

Video explainer dla cda.pl to przykład typowo reklamowego wykorzystania tego rodzaju filmu. Produkcja jest wyświetlana przed filmami i jej celem jest pokazanie jakie zalety ma rozwiązanie Premium. W bardzo krótkim filmiku, odnoszącym się do konkretnej sytuacji (komplikacje na wakacjach) prezentuje benefity z tej opcji.

Efekt naszych prac wygląda tak:

Tym samym prezentacja benefitów to pierwsza sytuacja w której explainery się sprawdzają.
Pitax

Pitax.pl to chyba najbardziej intuicyjny serwis do rozliczania podatków na polskim rynku. Autorzy przemyśleli absolutnie każdy detal. Portal aż skrzy się od funkcjonalności ułatwiających życie podatnikom. Problem był tylko taki, że wykwintnych rozwiązań było tak dużo, iż trudno było o nich w prosty sposób opowiedzieć.

W tym celu Pitax.pl postanowił skorzystać z możliwości, jakie daje ręcznie rysowany film. Krok po kroku zamieniliśmy wszystkie funkcjonalności i korzyści, które płyną z tego serwisu na proste obrazki. Proces produkcji był bardzo długotrwały i żmudny. Wszystko musiało być tak przedstawione, aby w jak najmniejszej liczbie kroków i rysunków pokazać i powiedzieć jak najwięcej.

Efekt naszych prac wygląda tak:

Osłodą dla skomplikowanego procesu powstawania było nagranie Pani Krystyny Czubówny, która jest w tym filmie lektorką. Połączenie ciepła, serdeczności i profesjonalizmu było dla nas niezwykle przyjemnym zwieńczeniem prac.

Po co naszym Klientom video explainery? 2

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie