Ekologiczny explainer i inne słowa na E

Edukacja, ekonomia, ekologia — te słowa idealnie pasują do siebie. Te trzy obszary przenikają się wzajemnie, co widać w naszych explainer video.

Sprawy ekologii są niezwykle istotne. Dla nas mają szczególną wartość. Od lat staramy się angażować w tematy proekologiczne czy klimatyczne. Często nie zdajemy sobie sprawy, że za ekologią stoją kolejne dwa zagadnienia: edukacja i ekonomia.

Dlaczego? Bo bez dobrej edukacji, a właściwie jakiejkolwiek, nie zaczniemy pracować jako społeczeństwo na to, by świat dążył do naprawy i poprawy. Już od najmłodszych lat powinniśmy uświadamiać dzieciaki, że każdy źle posegregowany śmieć ma ogromny wpływ na kolejne losy naszej planety. Dbanie o środowisko to jednak nie tylko sterty niepotrzebnych rzeczy zalegających na wysypiskach, to także hałas, nadmierne zużycie wody, ograniczanie swobody roślin i zwierząt. Tylko… jak to wszystko sprawnie i zrozumiale przekazać innym? W ekologicznym explainerze!

Ekologiczny explainer i inne słowa na E 1

Drugim elementem, z którym łączy się ekologia, jest ekonomia. Światowi potentaci i przywódcy coraz chętniej finansują badania, warsztaty i konferencje poszerzające wiedzę na przeróżne tematy — czy to wydobycia wody, czy obrony gatunków przed wyginięciem, a nawet poszukiwania nowych źródeł energii. Na przykładach własnych przedsiębiorstw i społeczności pokazują, że warto angażować się w walkę o dobro planety. Bycie eko i dążenie do zero waste to nie tylko dobry sposób wizerunkowy dla danej marki, lecz także oszczędności, których wielu nie potrafi zauważyć.

Jako Dinksy na przestrzeni lat wykonaliśmy kilkanaście ciekawych realizacji zwracających uwagę na problemy z ekologią. Najbardziej ujęła nas postawa Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój. Urzędnicy zgłosili się do nas po czteroodcinkowy serial (ekologiczny explainer obejrzycie na naszym kanale na YT, adres w podlinkowanym haśle). W tych kilku explainerach video przekazaliśmy wspólnie mnóstwo ciekawej wiedzy, uzmysławiając tym samym mieszkańcom śląskiego miasteczka, że wpływ na miejsce wokół nich oraz całą Ziemię ma każdy z nich (z nas też). Wystarczą drobne gesty, które stają się naszymi nawykami, a przestrzeń będzie coraz piękniejsza i zdrowsza.

Ekologiczny explainer i inne słowa na E 2

Te poszukiwania i dywagacje doprowadziły nas do kolejnych etapów ekoświadomości — sami na własny użytek od czasu do czasu promujemy postawy eko, publikując minimalistyczne graficzki, dzięki którym (mamy nadzieję!) edukujemy społeczeństwo. A przy okazji zwracamy uwagę na ekonomiczne aspekty takich postaw.

Ekologiczny explainer i inne słowa na E 3

Chcecie taki film?
Piszcie: biuro@dinksy.com.pl
Dzwońcie: 538 377 147

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie