Projekt wystawy dla PKO Bank Polski

PKO Bank Polski to największy bank uniwersalny w Polsce z ponad 90-letnia tradycją. Obsługuje zarówno osoby fizyczne, małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i wielkie korporacje.  Co istotne, autorem znaku banku jest wielokrotnie nagradzany i ceniony projektant ze Śląska Cieszyńskiego, Pan Karol Śliwka. Jest on także autorem niemalże pół tysiąca wdrożonych w życie i otaczających nas znaków graficznych.

Pomysł na wystawę zrodził się z okazji jubileuszu, który w 2015 roku obchodził Oddział I PKO Banku Polskiego w Cieszynie. Dyrektor cieszyńskiej placówki chcąc podzielić się z mieszkańcami Śląska Cieszyńskiego bogatą historią banku zgromadził wiele cennych wspomnień i pamiątek. Zostały zebrane archiwalne zdjęcia, eksponaty z różnych okresów działalności banku, wspomnienia, a także ciekawostki, które do tej pory nie ujrzały jeszcze światła dziennego.

PKO Bank Polski trafił do nas z polecenia Zamku Cieszyn, dla którego wielokrotnie i z powodzeniem tworzyliśmy projekty graficzne. Wystawa dostępna była dla odwiedzających podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w przestrzeniach Zamku Cieszyn.

Projektując wystawę dla Oddziału I PKO Banku Polskiego udało nam się zamknąć 60 lat w 11- stu planszach. Był to miesiąc wspólnej, intensywnej pracy, tona maili i tyleż rozmów, kilka spotkań i jedna aranżacja wystawy.

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie