LIGO – motion graphic

Po sukcesie jaki odniósł The Hush – motion graphic, firma Mikomax Smart Office ponownie zwróciła się do nas z prośbą o przygotowanie równie silnie oddziałującego i zwiększającego zasięgi firmy filmu animowanego.

Tym razem na warsztat wzięliśmy LIGO, czyli sprytny zestaw meblowy, który jest lekki, wizualnie atrakcyjny, mobilny i wielofunkcyjny. Najlepiej o jego profitach dowiecie się właśnie ze stworzonej przez nas animacji.

Powstawanie animacji LIGO przebiegało jak zawsze według ściśle przez nas ustalonego i świetnie sprawdzającego się schematu.

Po wstępnej rozmowie tworzymy scenariusz filmu z moodboardem, w którym zawieramy inspiracje, emocje, odczucia jakie chcemy zawrzeć w filmie.
Po przedyskutowaniu z klientem scenariusza, wprowadzeniu ewentualnych zmian, czy poprawek przechodzimy do etapu storyboardu, w którym to w prosty sposób ilustrujemy scenariusz, dajemy zapiski o ruchach w obrębie klatki, wplatamy tekst lektorski (jeśli takowy występuje).
Ten etap prac jest bardzo istotny, gdyż obrazuje przyszły film, pozwala sobie go wyobrazić. Na jego podstawie ilustrator i animator wykonują dalsze prace.
Po przedstawieniu sceny próbnej zabieramy się za etap końcowy czyli finalne zilustrowanie treści oraz zaanimowanie całości.

Ten układ prac przetestowaliśmy już wielokrotnie i jest on najbardziej skuteczny, co pokazała nam również praca nad motion graphic LIGO.

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie