ilustracje

Maria Skłodowska-Curie to kobieta znana na całym świecie. Podwójna noblistka, zapalona cyklistka i podróżniczka, miłośniczka kwiatów, Warszawianka, oddana i czuła matka, jedna z pierwszych kobiet posiadających prawo jazdy.
Maria to zdecydowanie Kobieta Wszech czasów uzdolniona na wielu polach nie tylko tych związanych z naukami ścisłymi, jak zwykliśmy sądzić. Jej postać przeżywa obecnie renesans dzięki czemu możemy dowiedzieć się nowych faktów z jej życia, które tworzą nam bardziej pełny obraz.

Maria Wszech czasów. Taki właśnie tytuł nosi projekt, który realizowaliśmy razem z Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Stworzyliśmy serię ilustracji, które mają na celu przybliżać nam jej postać i zwracać uwagę na te mniej znane jej oblicza.

Przygotowaliśmy ilustracje: Maria Warszawianka, Maria Matka, Maria Rowerzystka i Maria Wszech czasów. Każda ilustracja przygotowana jest w innym stylu co niejako pokazuje wszechstronność Marii, ale jest też konkretnym zapotrzebowaniem muzeum.

W muzealnym sklepiku można już kupić plakaty, pocztówki, magnesy, koszulki i kubki z podobizną Marii naszego autorstwa. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie!

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie