Graphic recording

Badacze psychiki dziecięcej w Krakowie stanęli przed sporym wyzwaniem. Wyniki testów wykazały, że krakowscy uczniowie przodują wśród polskich nastolatków w odsetku depresji i złych doświadczeń związanych z edukacją. Z tej okazji nauczyciele, dyrektorzy, rodzice, pedagodzy, urzędnicy i inni goście spotkali się wspólnie, aby zgłębić temat i znaleźć rozwiązanie. W Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego Urzędu Miasta Krakowa odbyła się konferencja „Budujemy krakowski model bezpieczeństwa psychicznego w szkole” zorganizowana wspólnie przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną „Krakowski Ośrodek Terapii”.

O tym, jak ważnym elementem życia młodego człowieka jest nauka, jak rozwiązać problemu uczniów, co zrobić, aby zachęcić do współpracy nauczycieli, dzieci i rodziców naraz dyskutowano podczas konferencji. Nam w udziale przypadło przedstawienie graficzne w ramach rysowania na żywo przemyśleń występujących. A było to nie lada wyzwanie – w ciągu sześciu godzin prezentację przedstawiało aż 17 osób!

Dziękujemy jeszcze raz, Ewie Całus i Tomaszowi Kobylańskiemu z Urzędu Miasta Krakowa za zaproszenie, a także Katarzynie Czaczuń z SPPP Krakowskiego Ośrodka Terapii za zaproszenie.

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie