Eventowe rysowanie na żywo

Po sukcesie naszego rysowania na żywo w Tychach, kontynuowaliśmy tournée po Górnym Śląsku. Tym razem odwiedzaliśmy Chorzów. Na zaproszenie miejsca o nazwie Wolka oraz Chorzowskiego Centrum Kultury w upalne sobotnie popołudnie rysowaliśmy wraz z mieszkańcami miasta.

Istniejąca od kilku miesięcy Wolka to przestrzeń spotkań dla młodych i kreatywnych ludzi znajdujące się przy ulicy Wolności 3. Nastolatkowie otrzymali to miejsce z rąk rządzących Chorzowem, by z jednej strony móc się zrzeszać i wymieniać pomysłami oraz aby młodzieżowa siedziba rady miasta miała swoją oficjalną, lecz mniej formalną w wystroju i atmosferze niż dorośli radni siedzibę. Jedną z form najnowszej aktywności młodych działaczy był Festiwal Animacji SamoVolka.

Właśnie na tym wydarzeniu przypadła nam bardzo odpowiedzialna rola! Otóż, na kilkumetrowym materiale banerowym przedstawiałyśmy rysowane przez nasze niesamowite graficzki – Anię i Justynę – marzenia chorzowian. Przez ponad pięć godzin mieszkańcy, szczególnie młodzież, odpowiadali na pytania, czego oczekują od miasta. A następnie mogli sami namalować swoje pragnienie lub poprosić o ich wizualizacje nas. Powstało w sumie 16 mkw. rysunków i napisów. Teraz trafią do Prezydenta Miasta Chorzowa.

Wspólne tworzenie malunków to nie tylko dobra zabawa i sposób integracji zgromadzonych, to także świetna pamiątka po organizowanym evencie, inspiracja na przyszłość i forma reklamy danego miejsca. Tym bardziej że używamy super trwałych i genialnych mazaków akrylowych z Experience Corner, a realizacje wykonane nimi przetrwają lata, a nawet wieki.

 

 

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie