Explainer video

Kosmos, roboty, eksperymenty, czyli jak przekonać najmłodszych, że nauka może być fajna? Wyzwanie było spore. A takie zadania lubimy najbardziej!

Organizowany od 2005 roku European Researchers Night zainicjowana przez Komisję Europejską, zagościła w Krakowie po raz trzynasty jako Małopolska Noc Naukowców. Do akcji od 2007 roku przyłączają się szkoły każdego szczebla, z uczelniami na czele, instytuty badawcze oraz inne jednostki edukacyjne. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne dla uczestników i mają na celu popularyzację nauki.

Główne atrakcje znajdowały się w kinie Kijów Centrum, gdzie miała miejsce tajemniczo brzmiąca „Wyprawa w przyszłość”. Podczas tej niespodzianki dzieci i młodzież zostały wprowadzone w świat nauki, technologii i badań – właśnie dzięki explainerom video Dinksy! Wraz z sympatycznym robotem Cacko, a właściwie za jego pomocą, wyjaśniliśmy zgromadzonym widzom, co takiego ciekawego jest w nauce i dlaczego warto się w nią angażować.

Po raz pierwszy rysowaliśmy animacje w formie blackboardu. Tak zaprojektowane explainery video były ciekawym rozwiązaniem dla najmłodszych. Pojawiające się elementy graficzne i liternictwo wykonaliśmy w bardzo neonowych barwach, dzięki czemu wytworzył się przyciągający wzrok kontrast. Zresztą, zobaczcie sami – powstałe cztery odcinki nazwaliśmy odpowiednio: Cacko, Scientist, Future i Eye. Więcej na naszym kanale na Youtubie.

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie