explainer video TISE

Jak wyjaśnić zawiłą, 25 letnią historię w prosty sposób w krótkim czasie? Najlepiej zrobić to za pomocą rysowanego video explainera! Po taki rodzaj filmu zgłosiła się do nas instytucja finansowa TISE, która w tym roku obchodzi ćwierćwiecze funkcjonowania na polskim rynku.

Fuzje, przejęcia, sprzedaże, zmiany, zmiany, zmiany… – tak można było podsumować tematy z którymi przyszło nam się zmierzyć. Skomplikowana historia Polski na tle której budowała się prężna instytucja powołana do tego, by wspierać mikroprzedsiębiorczość oraz przedsiębiorczość społeczną. Do opowiedzenia tej historii zaczerpnęliśmy inspirację z filmiku, który pobudzał naszą wyobraźnię w czasach dzieciństwa. Tak zwany „La Linea”, czyli rysowany jedną kreską ludzik przeżywający śmieszne przygody, zamknięty w kilkuminutowych filmikach okazał się być doskonałym przykładem tego, co potrzebowaliśmy pokazać.

Zdecydowaliśmy się na karkołomny w realizacji pomysł, aby całość nakręcić na jednym ujęciu! W przypadku rysowania na żywo jest to ogromne wyzwanie. Historia rozwija się linearnie, krok po kroku oglądamy rozwój TISE pokazany na tle zmian jakie w tym czasie zachodziły w Polsce. Efekt został osiągnięty, z pozoru mało interesujące losy instytucji finansowej przykuwają uwagę, momentami nawet bawią, a na pewno czynią całość zdecydowanie bardziej zrozumiałą dla odbiorców.

Premiera explainera odbyła się podczas Gali 25lecia TISE w Polsce, która miała miejsce w czerwcu 2016 roku w Domu Innowacji Społecznych „Marzyciele i Rzemieślnicy”.

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie