Projekt okładki płyty Pastorałki

To już kolejny, w naszym dorobku, projekt graficzny płyty. To także kolejna okładka dla płyty z muzyką góralską. Jak się domyślacie, mamy słabość do gór i wszystkiego prawdziwego, szczerego i dobrego, co z nimi związane.

Projekt graficzny Pastorałek zamówiła u nas Fundacja Braci Golec, która na co dzień dba o edukację oraz szerzenie kultury góralskiej wśród dzieci i młodzieży, a od święta koncertuje i nagrywa płyty. A ta płyta jest niezwykła! W jej nagraniu wzięła udział setka dzieci, a cały materiał został nagrany w drewnianym, góralskim kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Świata w Kamesznicy. Wszystkie utwory zaśpiewane są gwarą żywiecką, a instrumenty na jakich zagrano to tradycyjne skrzypce, kontrabasy, basy góralskie, dudy żywieckie, heligonki, piszczałki i fujarki.

Ilustracje, które zdobią płytę zostały wykonane odręcznie, a następnie zamienione na ilustracje wektorowe. Pracując nad ilustracjami wzorowaliśmy się na tradycyjnych strojach górali żywieckich.

Ze źródła wiemy, że płyta cieszy się olbrzymią popularnością, a kolejne dodruki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Oprócz materiału muzycznego na płycie usłyszycie także opowieści o obrzędowości bożonarodzeniowej. Płyty dostępne poprzez strony: fundacjabracigolec.pl oraz na gorskiuniwersytetludowy.pl

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie