Projekt ilustracji produktowych

Fifi Studio zajmuje się produkcją designerskich lamp, pościeli i akcesoriów stanowiących doskonałe wyposażenie pokoi dziecięcych. Ich produkty, wykonane z wysokiej jakości ekologicznych materiałów, to w 100% ręczna robota.

Główne wymaganie Klienta względem projektów to: niepowtarzalność, unikatowość, dostosowanie do wymagań współczesnych rodziców. Dodatkowym ważnym aspektem miał być chłopięcy charakter produktów. Na rynku dostępne jest bardzo dużo akcesoriów wykonanych z myślą o dziewczynkach, jednak brakuje rozwiązań dla męskiej części społeczeństwa.

Pierwsza z nich to seria „lis”. W zestawie bawimy się zarówno postacią zwierzaka jak i samym słowem. W efekcie prac powstały materiały na abażury, poduszki, poszewki na pościel.

Odważnym eksperymentem było zilustrowanie kolekcji „szczyty polskie”. W jej ramach spersonifikowano najbardziej charakterystyczne szczyty górskie.

Ostatnią, typowo męską kolekcją jest „złota rączka”. Młotki, wiertarki w pluszowej formie na pewno zwracają uwagę małych majsterkowiczów.

 

„Ciekawostka: wszystkie ilustracje i grafiki z których powstały kolekcje są wykonane odręcznie i przygotowane cyfrowo. Wstępny projekt Lisa to 6 centymetrowy rysunek, a poduszka-maskotka z kolekcji Lis ma 50 cm wysokości”.

Wojtek Ławniczak, Service Design Polska
Obejrzyj film
lub dowiedz się więcej o naszej ofercie