Ilustracje książkowe

Murka. Mała opowieść o uchodźcach to książka dla dzieci i dorosłych. Książka, która poprzez historię dziewczynki i kotka przybliża nam trudne i niejednokrotnie smutne realia życia na uchodźstwie.
Opowieść powstała na podstawie badań zebranych w ośrodkach dla cudzoziemców przez Ilonę Majewską, która przez kilka lat uczestniczyła, towarzyszyła i badała życie społeczne w tych miejscach.

Bardzo entuzjastycznie odniosłyśmy się do zlecenia zilustrowania tej publikacji, ale nie będziemy ukrywać, że także z dużą obawą o to czy sobie poradzimy. Temat trudny i delikatny, nie chciałyśmy więc epatować stereotypami, a stworzyć pracę, która będzie miała charakter bardziej uniwersalny, ale mimo wszystko osadzony w realiach, o których opowiada.

Bardzo pomocne dla nas były szczegółowe opowieści Ilony Majewskiej, a także szereg zdjęć i filmów, do których miałyśmy dostęp. Autorka książki zaproponowała nam także styl w jakim chciała by książka była zilustrowana, czyli dziecięca kreska, ale prawdziwie malarskie narzędzia wymagające sporego kunsztu w pracy.
Po naszej stronie leżał także skład książki.

Zapraszamy do zapoznania się z Murką
issuu.com/ilomajewska/docs/murka.mala_opowiesc_o_uchodzcach

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie