Ilustracje i projekt wystawy

Good Life to hasło Lodz Design Festiwal 2019. Co roku przestrzeń Międzynarodowe Centrum Sztuki w Łodzi zamienia się w tygiel kultury i designu. Do tegorocznej odsłony dołączyliśmy dzięki zaproszeniu Zamku Cieszyn.

Pomysłem było pokazanie twórców, którzy na swoje miejsce do dobrego życia i pracy wybrali Cieszyn, czyli transgraniczne miasteczko leżące po polskiej i czeskiej stronie Olzy. I tak wybranych zostało aż siedem podmiotów designu: Serfenta, Kosak Modelarnia Ceramiczna, KUFA Design, WellDone Dobre Rzeczy, Projektowanie Gier i Przestrzeni Wirtualnej oraz inicjatora projektu – Zamek Cieszyn.

„Małe, ale Cieszyn” zilustrowała nasza niepowtarzalna Alicja Woźnikowska-Woźniak, nadając każdej z postaci indywidualny rys – spróbujcie odnaleźć Ewę Gołębiewską, Kasię Fober albo nas! Koncepcja i aranżacja należała do Zamku Cieszyn, a konkretniej mówiąc – Anny Krokwińskiej. Z kolei Anna Cieplak przygotowała teksty prowadzące zwiedzających przez narrację o cieszyńskiej kulturze, sztuce i rzemiośle. Dźwięki miasta nagrał Grzegorz Żydek, a głównym motywem muzycznym jest utwór Łukasza Dziedzica Lugozi, Cieszyn I Love You.

Nam też udało się zostać bohaterkami i bohaterami wystawy – poza projektem layoutu autorstwa Ali – pokazaliśmy różne realizacje, z których jesteśmy najbardziej dumni! I tak możecie obejrzeć: pocztówki wykonane dla Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, ilustracje do magazynu „Design Alive”, grafiki z wybitymi Polkami i Rumunkami dla Instytutu Polskiego w Bukareszcie, a nawet nasze autorskie (a jakże!) pocztówki z ukochanymi przez nas miejscami na Ziemi Cieszyńskiej. Na specjalnie przygotowanym ekranie chwalimy się natomiast produkcjami filmowymi: motion graphics z najnowszą kolekcją Mikomax Smart Office, video explainerem dla portalu CDA.pl oraz live drawingiem na targach diabetologicznych, kiedy to nasze ilustratorski zamalowały cały autobus!

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie