Ilustracja

Kiedy skontaktowała się z nami Ambasada Polska w Tel Awiwie, wiedzieliśmy, że zrobimy niemalże wszystko, żeby dostać ten projekt. Szczególnie kiedy poznaliśmy jego charakter i przeznaczenie. Od razu też wiedzieliśmy, kto w naszym zespole będzie odpowiedzialny za jego wykonanie.

Ponieważ zlecenie okazało się być oparte na typografii i zabawach z nią, oczywistym było, że do prac zasiądzie Marek Chmiel, nasz fontowy master designer, który wprost kocha literki. A, że jest też ojcem dwójki dzieci, to i przeznaczenie zlecenia było mu bliskie. Ambasada zamówiła bowiem u nas wykonanie napisu: „Polska Tak” w języku jidisz z użyciem polskich zwierzątek, który to napis będzie zdobił dziecięce body. Ubranka są wręczane jako prezent każdemu nowo narodzonemu dziecku w Izraelu.

Prace przebiegały bardzo przyjemnie. Każdy z nas mógł się włączyć w wymyślanie polskich zwierząt i wpasowywanie ich w przygotowany przez Marka model napisu. Uwierzcie, mieliśmy przy tym dużo dziecięcej frajdy i radości. Po kilku próbach wypracowaliśmy wraz z Ambasadą projekt ostateczny, którego napis „Polska” składa się ze zwierzątek znanych wam doskonale z polskiego środowiska naturalnego (wiewiórka, sowa, lis, zając, żubr), a słowo „Tak” napisane jest fontem w języku jidisz.

Nasza współpraca z Ambasadą Polską w Tel Awiwie była bardzo przyjemna i liczymy na kolejne wspólne projekty!

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie