Identyfikacja wizualna

To projekt, z którego nigdy nie przestaniemy być dumni. Praca nad identyfikacją wizualną dla Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów to była sama przyjemność. I to jaka kreatywna!

Duma rozpiera nas nie tylko z samego projektu, lecz także energii, jaka wokół się wytworzyła oraz ze współpracy z Sudecka Zagroda Edukacyjna – takich klientów życzymy sobie jak najczęściej! Dobków i jego okolice, a szczególnie inspirujący ludzie ujęli nas całkowicie.

Ten zakątek Sudetów i Pogórza Kaczawskiego dzięki Stowarzyszeniu Kaczawskiemu stara się o wpisanie do światowego rejestru geoparku UNESCO. Tym bardziej czujemy się zaszczyceni, że to właśnie my byliśmy odpowiedzialni za zaprojektowanie całości – logotypu oraz innych użytków, takich jak: koszulki, naklejki na samochody, banery, ulotki. Logo będzie rozsławiało nie tylko rodzimy produkt, ale i jedyny w całości leżący na terenie Polski geopark, odpowiedzialność więc spoczywała na nas spora.

Zachwyceni sudecką naturą postanowiliśmy w całości oprzeć się na niej. Znak nawiązuje do słupów bazaltowych, których w Krainie Wygasłych Wulkanów odnajdziecie naprawdę sporo. Po obejrzeniu okolicznej przyrody, a także wysłuchaniu historii zapalonych geologów i innych specjalistów z Pogórza Kaczawskiego już wiedzieliśmy. To właśnie w kształt słupów wpisaliśmy wszystko, co najważniejsze w geoparku, zawierając w nich najważniejsze kolory dla regionu, skojarzenia oraz najczęściej (i tylko tam!) spotykane formy obecności fauny i flory przez miliony lat Ziemi.

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie