explainer video dla Design Alive Awards

Design Alive to wydawca magazynu poświęconego pięknym ideom. Kwartalnik pełen jest przykładów rozwiązań czyniących życie pięknym, przyjemnym i głębszym. Raz do roku w warszawskim Kinie Iluzjon przyznawane są nagrody magazynu, którymi uhonorowani zostają najlepszy strateg, kreator oraz animator. By wyjaśnić zebranej publiczności genezę powstania nagrody, oraz zasady jej przyznawania wydawca zwrócił się do nas z prośbą o wykonanie ilustracji do filmu.

Publiczność gali Design Alive Awards jest złożona z najlepszych w Polsce projektantów, kreatorów oraz innowatorów. Dla zobrazowania charakteru przedsięwzięcia wystarczy wspomnieć listę nagrodzonych w tym roku, byli to m.in: Edyta Ołdak (Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie”), Gosia i Tomek Rygalik (Studio Rygalik), Hanna Kokczyńska, Benjamin Kuna, Jacek Majewski, Mikołaj Molenda i Michał Piasecki (Tylko) oraz Agata Wilam (Uniwersytet Dzieci), czy też Ewa Stiasny, Joanna Rzyska, Jadwiga Jędryas z Wydawnictwa Dwie Siostry. Patrząc na te nazwiska, wiadomo było, że wymagania postawione przed nami były bardzo wysokie. Nie tylko trzeba było zwizualizować konkretne dane takie jak poczytalność magazynu, odwiedzalność serwisu, historię powstania nagrody, czy też opowiedzieć o specyfice statuetki zaprojektowanej przez Oskara Ziętę, ale przede wszystkim trzeba było znaleźć ciekawą formułę, która odpowie na sublimowane gusta publiczności. Sądząc po reakcji widzów sztuka ta się doskonale udała.

Alicja Woźnikowska – Woźniak – wiodąca ilustratorka Grupy ilustracyjno – projektowej Dinksy jest współpracowniczką magazynu. Wcześniej wykonywała ilustracje do tekstów, jest autorką felietonów poświęconych interesującym polskim rysownikom. Ten projekt był naturalną konsekwencją wieloletniej kooperacji.

W przypadku tej realizacji mieliśmy do czynienia z odwróconą kolejnością zdarzeń. Klasycznie jest tak, że nasze rysunki determinują całokształt produkcji. Tym razem musieliśmy się dostosować do bardzo wyrazistej muzyki duetu Soxso oraz wcześniej zarejestrowanego materiału filmowego.

Ewa Trzcionka, redaktorka naczelna Design Alive
lub dowiedz się więcej o naszej ofercie