Można pracować inaczej! Przeczytaj o nas w “Open Eyes Magazine”

Studio ilustratorsko-projektowe DINKSY powstało, ponieważ chcieliśmy spróbować pracować inaczej. Bez zbędnych struktur, wydumanych stanowisk i wszystkiego, co odciąga od sedna pracy, jakim jest proces projektowy.

Można pracować inaczej! Przeczytaj o nas w "Open Eyes Magazine" 1

Nasz biznes oparty jest na wartościach, które są dla nas ważne. Nie powstaliśmy po to, aby w jak najkrótszym czasie maksymalizować zyski ekonomiczne, ale po to, by stworzyć mechanizm, w którym każdy znajdzie dla siebie fajne miejsce pracy. I tak od sześciu lat w sercu przyrodniczego raju na pograniczu polsko-czeskim w grupie przyjaciół, realizujemy duże wyzwania projektowe.

Kiedy zaczynaliśmy, nasz sposób działania był postrzegany jako nietypowy. Z perspektywy czasu widzimy, że staliśmy się uczestnikami zupełnie nowego nurtu w gospodarce – ekonomii oczu otwartych na realne problemy. Firm, które chcą zmieniać świat i rozwijać się w wielu różnych aspektach, nie tylko finansowych.

Można pracować inaczej! Przeczytaj o nas w "Open Eyes Magazine" 2

W studiu ilustratorsko-projektowym Dinksy specjalizujemy się w ilustracji funkcjonalnej. Projektujemy infografiki, rysujemy video explainery, robimy zapisy wizualne warsztatów i konferencji. Pomagamy ludziom lepiej rozumieć świat, który nadchodzi. Wyjaśniamy trudne treści za pomocą prostych obrazków.

Nie boimy się też wychodzić poza standardowy zakres naszych prac. W związku z tym, że od sześciu lat eksperymentujemy w zakresie turkusowego modelu samozarządzania, swoimi doświadczeniami postanowiliśmy się podzielić z innymi zespołami. Dlatego wspólnie z agencją strategiczno–badawczą Very Human Services stworzyliśmy Otwarte Karty. Narzędzie, które ułatwia komunikację w pracujących ze sobą zespołach. Pomaga rozwiązywać problemy w zawodowych relacjach nie tylko tym, którzy chcą płynąć z nurtem nowej ekonomii.

*pierwotnie tekst ukazał się w “Open Eyes Magazine 4” – magazynie otwartych oczu, który dystrybuowany był podczas Open Eyes Economy

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie