Autobus – rysowanie na żywo

Cukrzycobus to projekt realizowany dla Agencji Kreatywnej Nekk. Klient i temat ambitny – jak atrakcyjnie pokazać rady skierowane do osób chorujących na cukrzycę? Zwłaszcza, gdy trzeba osiągnąć w działaniu pewną spektakularność i przebić się z komunikatem na ogromnych targach diabetologicznych. Pomysłem na „efekt wow” było rysowanie na żywo na tak niecodziennej powierzchni, jaką jest autobus miejski.

Koncepcja wypracowana podczas rozmów, przeszła do etapu realizacji bardzo szybko. Projekt zaczął się od stworzenia makiety autobusu wraz z ilustracjami. Makieta była tylko zamysłem i początkiem, ponieważ same ilustracje mogły się zmienić ze względu na to, że miały być wybierane na żywo przez respondentów ankiety obecnych na targach.

Niektóre z koncepcji ilustracji w związku z tym powstawały w chwili, gdy pojawiały się na pierwszym miejscu w głosowaniu, dlatego rysowanie było wyjątkowo dynamiczne a sam efekt mógł być zaskoczeniem nie tylko dla odbiorców, ale również i dla nas.

Łącznie powstało ponad 11 wielkoformatowych rysunków wraz z elementami ozdobnymi w niecałe 16 godzin. Do rysowania użyliśmy markerów do tworzenia graffiti, co pozwoliło nam na szybkie zarysowywanie dużych powierzchni. Projekt ten otworzył nas na nowe możliwości naszego ilustratorstwa. Jak się okazuje rysowanie na żywo przyciąga uwagę a trudny komunikat czyni zrozumiałym i atrakcyjnym.

lub dowiedz się więcej o naszej ofercie